Az egyetemi könyvtárak jelentős változásokon mentek keresztül az elmúlt években. A könyvtárhasználók egyre fokozódó elvárásai új szemlélet kialakulását eredményezte, a használó-központú könyvtárét. A könyvtárak legfőbb célja az lett, hogy használóik igényeinek figyelembe vételével alakítsák ki szolgáltatásaikat.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának könyvtári dolgozójaként nap mint nap találkozok a hallgatók igényeivel, észrevételeivel. Szakdolgozatom azzal a céllal született, hogy ezeket az elvárásokat összegyűjtsem, bemutassam és ezek alapján olyan lehetséges szolgáltatási fejlesztéseket javasoljak a bölcsészkari könyvtáraknak, melynek segítségével még hatékonyabban tudnak működni.
Dolgozatomban ismertetem a legfontosabb könyvtári szolgáltatásokat, melyek a felsőoktatásban jellemzőek. Külföldi és hazai felmérések alapján megvizsgáltam, hogy milyen igények merülnek fel a hallgatók részéről könyvtáraikkal szemben.
Szakdolgozatom az ELTE Bölcsészettudományi Karának könyvtári szolgáltatásaira fókuszál. Célja, hogy a használók körében végzett igényfelmérés segítségével képet adjon a szolgáltatások minőségéről és rávilágítson arra, hogy a használók milyen új szolgáltatásokat vennének igénybe. A központi kérdés tehát az, hogy mit akar a használó.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése